Uudised

Rahulikke, koduseid jõule omanike keskliidult

facebook
22.detsember 2021
Hea Eesti omanik, käes on jõuluaeg ja aastaring täis saamas.

Kõigepealt tahan Sind tänada, et oled liidu liige! Oleme üheskoos suutnud mõjutada omanikke puudutavate algatuste ja seaduseelnõude kulgu. Aitäh Sulle!

Jätkame omanike huvide eest seismist õigusloomes ja omanike nõustamist. Kui aasta kestel  olid aktuaalsed jäätmemajandust ja kodude renoveerimist puudutavad teemad ning muinsuskaitsealade kaitsekordade kaasajastamine, siis aasta lõpus on põhifookus olnud energeetika, elektri- ja gaasihinnal. Sattusime energiakriisi, mida meist keegi ei osanud ette näha. 
Omalt poolt pakkusime valitsusele korduvalt erinevaid lahendusi. Toetasime ka käibemaksu alandamise ettepanekut ja võimaluse loomist osta soodsat kodumaist energiat otse börsiväliselt. Hea meel on, et valitsus lükkas edasi aktsiisitõusu ning vähendas võrgutasusid. Lisaks saab taotleda energiakulude hüvitamist. Uuel aastal on plaanis avada Kredexi renoveerimistoetused, mis perspektiivis aitavad leevendada energiakriisi. 

Omanike algatus, vabastame omanikud omavalitsuste kõnniteede puhastamise kohustusest, on nii mõneski omavalitsuses viinud tulemuseni. Täna koristavad lumest ise oma tänavad Võru ja uuest aastat ka Rakvere linn. Jätkame sel teemal selgitustööga, kogume ideele toetust liidu hallatavas portaalis petitsioon.ee ja loodame, et ka Riigikogus algatatud vastavad eelnõud saavad heakskiidu. Teine oluline seaduseelnõu parlamendis on seotud maade hindamise ja maamaksu võimaliku tõusuga, mille osas oleme toetanud kodualuse maamaksuvabastuse säilitamist, segasihtotstarbega majades maamaksuvabastuse laiendamist ja seisnud selle eest, et maksutõus oleks leebem.  

Jätkuvalt toetasime ajakirja Kodu ja Aed konkurssi Kodu Kauniks ja andsime välja eripreemia Rahvuslik kodu, mille võitsid Kristjan Bachman ja Mari-Liis Puust-Bachman Tartust. Palju õnne neile kauni kodu eest! 

Vabaühendusena saame omanike õiguste eest seista läbi liikmete panuse, see on oluline osa liidu eelarvest ning annab võimaluse aktiivselt kaasa rääkida huvikaitses. Detsembris kogunenud liidu volikogu otsustas tõsta aastaid kehtinud liikmemaksu järgmisest aastast 10 euro peale (vt ka omanikud.ee/liikmemaks). Tänan kõiki, kes on tasunud 2021.a liikmemaksu ja kes seda pole veel teinud, siis ootame liidu arveldusarvele teie 7 eurost panust.

Sel aastal möödus 30 aastat nii omandireformi aluste seaduse kui maareformiseaduse vastuvõtmisest. On heameel tõdeda, et tänu nendele reformidele on Eestis väga lai omanikering. 2021.a oli keeruline aasta, kuid raskel ajal tunneme kõige turvalisemalt ennast ikka oma kodus. 

Soovin teile ilusaid jõulupühi armsas kodus, rõõmsat aastavahetust ning rahulikumat uut aastat!


Omanike eest!
Priidu Pärna
Eesti Omanike Keskliidu esimees

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki