Uudised

Omanike Keskliit: hoiame oma inimesi, loomi ja loodust, jätame ilutulestiku uusaastaööl laskmata

facebook
30.detsember 2021
Rohepöörde vajalikkusest ja võimalustest räägime juba pea igapäev, samuti on rohepöördega seotud tegevused olnud laual, kui teemaks energiakriis. Sulgeme põlevkivisektorit, sest õhku paisatakse ülemäära süsinikuheidet, samas ei pööra me tähelepanu aastavahetusel õhku lennutavale pürotehnikale.

Iga aasta viimasel päeval paiskame atmosfääri hunniku raha ning mürkaineid – ilutulestikku on hetkeks ilus vaadata, kujundlikud mustrid ja erksad värvid võivad ju korraks meele erksaks teha, kuid mis selle kõigega kaasneb, seda me igapäevaselt ei teadvusta. Meie hulgas on vanemaid inimesi, koduloomi, erinevate haigustega elanikke ning väikelapsi, kelle jaoks mürtsud ja paugud on ehmatavad ning traumeerivad, ütleb omanike keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna.

Pärna lisab, et Omanike Keskliit annab igal aastal välja koduomaniku sõbra ja vaenlase tiitlit ning 2019. aastal said selle tiitli omavalitsused, kes loobusid inimeste, loomade ja keskkonna säästmise nimel ilutulestikust uusaastaööl. Loodame, et sel aastal on neid omavalitsusi ja kodanikke rohkem, kes mõtlevad keskkonnasäästlikumalt.

Tänaseks on piisavalt võimalusi, kuidas aastavahetust tähistada erinevate valguslahenduste ja efektide loomisega. Iga laskmata jäänud rakett on meie keskkonna ja inimeste hoidmisel oluline.

Lisainfo:
Priidu Pärna
Omanike Keskliidu juhatuse esimees
GSM: 5065416
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki