Uudised

EOKL: omanikud pärivad eramute energiatõhususe rahastamise võimaluste kohta

facebook
30.jaanuar 2022
Eesti Omanike Keskliit saatis minister Aasale ja minister Sutile päringu kavandatavate energiatõhususe meetmete rahastamisvõimaluste kohta, kuna ministrid on rääkinud väikeelamute energiatõhususe suurendamise vajalikkusest ning erakorralistest toetusmeetmetest, rääkides kumbki 3,7 miljonist, mis on juba 2022. aasta eelarvesse planeeritud, sõnas Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna.
Omanike Keskliit tunneb huvi, kas on plaanis suurendada 2022. a eelarvelisi vahendeid eramute energiatõhususe meetmesse, viidatakse erakorralistele vahenditele ning kas eraldi avatakse mitu meedet, nii väikeelamute rekonstrueerimise meede kui ka päikesepaneelide meede ning kuidas jagunevad sel juhul eelarvevahendid, ütleb Pärna.

Pärna lisab, et liidu liikmed on ootamatu energiakriisi tingimustes üles näidanud suurenevat huvi toetusmeetmete vastu, tehes liidule pidevalt päringuid. Seega on omanike seisukohalt oluline infoselgus avanevate meetmete kohta, et teha võimalikult palju ettevalmistusi, mis aitaks lihtsustada taotlusdokumentatsiooni kokku panemist.

Kuna eelnevatel aastatel on väikeelamute rekonstrueerimise toetuse taotlemisel olnud oluline kiirus ning raha on otsa saanud esimestel minutitel, siis arvestades tänast energiakriisi situatsiooni, ehitushindade tõusu ning omanike ootusi, on tõenäosus, et sarnane olukord kordub sel aastal ja toetuseks eraldatud vahendeid on ilmselgelt vähe, sõnas Pärna.

Leiame, et energiatõhususe suurendamiseks on oluline kogu maja rekonstrueerimine, sh päikesepaneelide paigaldamine ning küttesüsteemide väljavahetamine. Tervikprotsessi abil on võimalik energiakulusid vähendada.

Lugupidamisega,
Priidu Pärna
Omanike Keskliidu juhatuse esimees
GSM: 5065416
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki