Uudised

Hea Omanike Keskliidu liige!

facebook
22.juuni 2022
2022.a on jõudmas murdepunkti, suvi on alanud ja ees seisavad pühad ning suvine hingetõmbeaeg.

Aasta esimene pool on olnud erakordne. Eelmisel aastal alanud energiahindade kallinemisele pole tulnud loodetud leevendust. Erakordsed sündmused maailmas ning kasvav inflatsioon ei luba meil ennast lõdvaks lasta ning loota vaid riigile. Iga koduomanik peab mõtlema, kuidas oma energiatarbimist talveperioodil vähendada. Omanike Keskliit on oma liikmetele abiks, jätkame survet riigile, et väheneksid energiakandjate makse, jätkuksid toetused abivajajatele ning tekiks senisest suurem õng neile, kes ise tahavad energiaprobleemi leevendada (majade soojustamise, päikesepaneelide ja soojuspumpade paigaldamise toetamine). 

Aasta esimesel poolel oleme jätkuvalt seisnud omanike õiguste eest seadusloomes ning andnud liikmetele õigusabi. Oma liikmetelt ootame vastu, et nad tasuksid liikmemaksu. Olulise teemana tuleb välja tuua maamaksuseaduse muudatuste vastuvõtmine Riigikogus, kus õnnestus säilitada kodualuse maamaksuvabastus ning lõpuks laiendada seda täies ulatuses ka kortermajadele, mille maal segasihtotstarve. Maamaksutõusu 2024. aastast ei õnnestunud küll ära hoida, kuid see ei suurene siiski aastas rohkem kui 10%. Peame jätkuvalt olema valves, et riigi maksutulude otsimisel ei mindaks kinnisvaramaksude taaskordse suurendamise teed.

Teise teemana tuleb välja tuua võitlust eraomanikele pandud sundkoormise vastu, mis puudutab avalike kõnniteede talvist hoolduskohustust. Tegelikult ca 65% omavalitsustest hooldab ise oma kõnniteid, meil on vaja murda veel suuremate linnade vastuseis.  2021 Koduomaniku Sõbra tiitli pälvisidki Rakvere ja Võru linn, kes otsustasid eraomanikud sellest kohustusest vabastada. Anna ka Sina hääl meie algatatud allkirjade kogumisele petitsioon.ee keskkonnas - vabastame omanikud avalike kõnniteede hooldamisest.

Hea meel on uue algatusena esile tõsta alanud koostööd Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga. Omanike Keskliit pürgib omanike kui tarbijate peamiseks huvikaitse ühenduseks. Teeme koostööd omanike nõustamisel, tarbijavaidluste lahendamisel ning monopolide kahjulike teenustingimuste vastu võitlemisel.

Aga siiski, pühad ja suvi on ees. Sini-must-valge lipuvardasse. Võidupühal ja jaanipäeval meenutame Vabadussõja sangareid ning loodetavasti sel mõtisklushetkel jõuab täna teadvusesse enam kui kunagi varem, milline õnn on elada vabal maal ja oma kodus. Kaitskem neid väärtusi.

Häid pühi ja ilusat suve!

Priidu Pärna
Eesti Omanike Keskliidu esimees
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki