Uudised

Koduomanike õiguste eest!

facebook
07.jaanuar 2023
Nii nagu kogu meie ühiskonnale, oli 2022. aasta ka Eesti Omanike Keskliidu jaoks väljakutsete rohke. Venemaa agressioon Ukrainas ning sellest tulenev ebastabiilsus on mõjutanud kõike, sundinud meid tegema valikuid, kuid pakkunud ka võimalust võtta ette uusi väljakutseid ka Eesti Omanike Keskliidu jaoks, mis on koduomanike õiguste eest seisnud üle 28 aasta.

Meie liidu 2022. aasta tegemistest tahaksin esile tuua koostöölepingu sõlmimise Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalveametiga, mille eesmärgiks on tagada koduomanike huvide parem kaitsmine tarbijasuhtes. Samuti pöörasime varasemast suuremat tähelepanu omanike õiguste kaitsele energiatoetuste jagamisel. Jätkasime aktiivselt elamu- ja muinsuskaitsevaldkonnas, kus riigi ootused ja nõudmised on ebarealistlikud, kuid tema enda panus kasinamast kasin. Tavapärasest suurem osa liidu energiast läks liikmete nõustamisele ning nende abistamisele erinevates kinnisvaraga seotud küsimustes.

2023. aastal soovime pöörata lisaks eeltoodule kõrgendatud tähelepanu kinnisvara avalikes huvides omandamise korrale. Oleme siin saanud koduomanikelt palju negatiivset tagasisidet õigusvastaste hindamisprotseduuride-, ebaõiglaselt madala hinnapakkumiste- ja võimu kuritarvituste kohta ametnike poolt. Samuti soovime varasemast suuremat tähelepanu pöörata koduomanike isikuandmete kaitsele, olukorras, kus erinevad avalikesse ja eraõiguslikesse registrites säilitatakse andmeid koduomanike varalise seisu, kinnisvaratehingute, jms kohta.

Liidu liikmena on teil kõige lihtsam hoida end liidu tegevusega kursis, ja saada päevakajalist infot Eesti Omanike Keskliidu tegemiste kohta Facebooki lehelt www.facebook.com/omanikud.ee. Küsimuste või probleemide korral on teile avatud tasuta nõuandeliinid liikmed@omanikud.ee ja tel 642 7020.

Tänan, et seisate koduomanike õiguste eest!

Soovin edukat jätkuvat aastat!

Andry Krass
Juhatuse esimees
Telefon: 642 7020
E-post: omanikud@omanikud.ee
www.omanikud.ee

(Pilt: © Andreas Hermsdorf / PIXELIO)
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki