1/2017
"Koduomaniku Sõber 2016", tuulikutega võidelnud Reet Raukas sai kätte auhinna

Omanike Keskliidu volikogu koosolekul anti kätte tavapärane auhind "Koduomaniku Sõber 2016".
Reet Raukas valiti koduomanike hääletusel petitsioon.ee keskkonnas ülekaalukalt sellele tiitli vääriliseks. Tiitli võitja rääkis pikemalt ka sellest, kuidas tema võitlus üheksa aastat kestis ja mis on tulemus. 
Loe edasi...

Priidu Pärna käis Terevisioonis rääkimas uuest korteriühistu ja korteriomandi seadusest

15. veebruari hommikul esines Terevisioonis meie juhatuse esimees Priidu Pärna. Pärna rääkis kokkuvõtvalt uuest 01.01.2018 kehtima hakkavast seadusest. Vaata saatelõiku siit.
Loe edasi...

Korteriühistute liit kutsub seminarile

Seoses uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse jõustumisega 01.01.2018 kutsub liit TASUTA seminaridele.

Seadusega saad tutvuda siit.
Loe lisaks Justiitsministeeriumi kodulehelt
Eesti Omanike Keskliit soovitab osta käsiraamatu
Loe edasi...

Parim ja halvim seadus 2016

Mulluse parima ja halvima seaduse konkursi häbiposti sattus taas maksukobarseadus. Parima panuse heasse õigusloomesse andis perehüvitiste seadus. Miks nii, selgitavad žürii liikmed vandeadvokaat, endine õiguskantsler Allar Jõks ja Tartu Ülikooli kriminoloogia professor Jüri Saar.      Loe edasi...

Jahimehed kohtusid Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonidega

16. veebruaril kohtusid Eesti Jahimeeste Seltsis maaomanike esindusorganisatsioonide esindajad jahimeestega. Tegemist oli juba teise kohtumisega ja seekord saadi kokku väiksemas koosseisus: põllumeeste poolt kolm, metsameeste poolt kolm ja jahimeeste poolt kolm esindajat. Kohtumisest võttis osa ka meie juhatuse esimees Priidu Pärna, kui metsaomanike esindaja.     Loe edasi...

Maaleht: Kasutu korteri võib kinkida riigile

Mul on erastatud korter maal kortermajas, kus on ka korteriühistu. Abiellusin kevadel ja asusin elama abikaasa juurde (180 km kaugusele). Maal töökohti napib ning ma ei leia oma korterile ostjat. Korteriühistu juhatus ei soovi minu korterit ühistu omandisse. Kas ühistul on õigus keelduda? Mida sellisel juhul üldse teha? Kas pean terve elu selle tühja korteri kütte ja üüri eest maksma? Vastab Priidu Pärna:

Loe edasi...

Kui enam ei taha reklaamposti siis...