8/2017
Eesti Omanike Keskliit ja Tallinna Asumiseltside Liit sõlmisid koostööleppe

Koostöö eesmärgiks on parandada koostööd piirkonnaseltside, teiste vabaühenduste ja kohalike omavalitsuste vahel. Koostöö edendamist toetas ka Tallinna linn, kelle eelarveline toetus jõuab Asumiseltide Liidule läbi Omanike Keskliidu. EOKL esimehe Priidu Pärna sõnul on Asumiseltside ja Omanike Keskliidu eesmärgid sarnased, kuna mõlemad seisavad elanike elukeskkonna heaolu eest. Pole vahet, kas kogukondlikus tegevuses osalevad üürnikud või omanikud. Loe edasi...

Riik kingib kõigile korteriomanikele ühistu

Kuigi uus korteriomandi- ja ühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuaril 2018, tuleb sellele mõelda juba varakult, sest uue aasta alguses peab igas kortermajas tööle hakkama ühistu.

   
Tegu on väga olulise ja laia mõjuga seadusega, kuna enamik rahvast elab meil korterites, samas korteriühistud on asutatud vaid pooltes majades. Ühistu ei ole samas maja omanik, vaid elamute haldamiseks mõeldud valitsemisvorm.

Loe edasi...

Lp metsaomanikud! Tulge 12. augustil KOGU PERE METSAPÄEVALE

Erametsakeskus ja Eesti Erametsaliit kutsuvad 12. augustil Raplamaale Ruunawere Postimõisa, kus toimub kogu pere metsapäev. Tegu on traditsioonilise metsamajandajate kokkutulekuga, mis sel aastal toimub uues vormis ja pakub mitmekesist tegevust kogu perele.

Toimuvad ekskursioonid, matkad ja õpitoad, autasustatakse parimate metsamajandajate konkursi võitjaid, tutvustatakse erinevat metsatehnikat, -tarvikuid ja -tarkvara, lasteprogrammi eest hoolitseb Metsaharidus OÜ ning laval astuvad üles Birgit Sarrap ja ansambel Spido.

Kaugemalt tulijatel on võimalik jääda telkima või hotelli ööbima (majutus hotellis lisatasu eest).

 

Lisainfo ja registreerimine aadressil http://www.erametsaliit.ee/et/kogu-pere-metsapaev/.

Loe edasi...

Justiitsministeerium ootab ideid õiguskeskkonna arendamiseks

 Kas olete olnud vastamisi keeruliste ja bürokraatlike olukordadega justiitsvaldkonnas, kus paratamatult on tulnud pähe mõte, kas lihtsamalt ja mugavamalt ei saaks? Kui jah, siis palub Justiitsministeerium Teil need mõtted kirja panna, sest juba sügisel toimub e-õiguskeskkonna ideehäkaton, kus võib-olla just Teie probleemile leitakse põnev digilahendus    . Loe edasi...

Elektrilevi võrguteenuse hind langeb 1. novembrist taas

Alates 1. novembrist väheneb Elektrilevi klientidele võrguteenuse keskmine hind 2,3 protsenti. Hinnalangus toimub tänu odavnenud Eleringi ülekandeteenusele, mille kulud moodustavad võrguteenuse lõpphinnast ligikaudu kolmandiku.

Kuna lisaks võrguteenusele kajastuvad ühisel elektriarvel ka elektrienergia hind ning riiklikud maksud ja tasud, tähendab hinnamuutus kodukliendile ligikaudu üheprotsendilist kogu elektriarve vähenemist.
Loe edasi...

Valitsus asub tondilossidega võitlema

Valitsus andis eilsel kabinetiistungil ministeeriumidele suunise töötada välja elamumajanduse tegevuskava väljaspool tõmbekeskusi asuvate tühjade eluruumide probleemide lahendamiseks.

„Riigile loovutatud tühjade korterite probleemile tuleb leida lahendus,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Täna üldjoontes kokku lepitud kava koostamise eesmärk on toetada tõmbekeskustest väljaspool asuvate piirkondade elamumajandusprobleemide ja eriti tühjade eluruumidega kaasnevate murede lahendamist. Kava väljatöötamisel tuleb kaaluda ka seadusandlikke muudatusi.“

Loe edasi...

Kui enam ei taha reklaamposti siis...