2/2018
KÜSITLUS: Ehituseadustik ja ehitisregister

Eesti Omanike Keskliit on huvitatud Teie arvamusest seoses 01.07.2015 jõustunud ehitusseadustikuga ja ehitisregistri kasutuskogemustega. Eelmine küsitlus toimus 2016.a kevadel. Vaatame, kas kahe aastaga on midagi muutunud?

Loe edasi...

Omanike Keskliidu volikogu koosolekul anti kätte „Koduomaniku Sõber 2017“ auhind

Riigikohus valiti koduomanike hääletusel petitsioon.ee keskkonnas ülekaalukalt selle tiitli vääriliseks. Auhinna võttis vastu Riigikohtu esimees Priit Pikamäe, kes tänas koduomanikke ja liidu juhtkonda ja pidas lühikese tänukõne.

Loe edasi...

Infopäeva salvestus youtube-s. Vaadake üle!

Eelmisel aastal korraldasime 15 infopäeva uuest korteriomandi- ja korteriühistu seadusest.

Tartu infopäeva, mis toimus 8. novembril,  salvestasime ja nüüd on kõikidel võimalik seda vaadata youtube-kanalil: Priidu Pärna selgitab seaduse eesmärki ja korteriomanditega seotud üldmõisteid; kuhu korteriühistud 01.01.2018 tekkisid ja Andry Krass selgitab täpsemalt korteriühistu haldamis- ja valitsemisküsimusi. Head vaatamist ja kommenteerimist! Kindlasti märkige/laikige, kas video meeldis või ei meeldinud.

Loe edasi...

Priidu Pärna Maalehes: Uued tehnovõrgu talumise tasud

Tehnovõrgu talumise tasu saamiseks tuleb omanikul teha avaldus võrguettevõtjale. Uue korra järgi hakatakse suuremat tasu maksma 1. jaanuarist 2019.      

Tehnorajatised põhjustavad maaomanikele majandustegevuse piiranguid, seetõttu lähtus justiitsministeerium uute määrade väljatöötamisel sellest, et hüvitatud saaks eelkõige omaniku kulud kaitsevööndis ja oleks ka teatud tasu võõra maa kasutamise eest.    
Loe edasi...

SEB Pank: Millised eeltööd ootavad korteriühistut enne laenuotsuse tegemist?

Korterelamu renoveerimine on pikaajaline protsess. Juhatusel tuleb organiseerida hoone ülevaatus, teha ühistu liikmete seas selgitustööd ja saada kooskõlastused. Millest tuleks alustada, kui on näha, et käes on hetk hakata remondi jaoks laenu taotlema     Loe edasi...

Toetused Tallinna ja Tartu korteriühistutele

Nüüd, kus kõikides kortermajades on olemas korteriühistud ja paljudes otsustatud ka see, kuidas hakatakse maja valitsema, ongi aeg edasi tegutseda.
Juba uue korteriomandi ja korteriühistu seaduse tegemisel tõime välja olulise muudatuse, mis kaasneb uue seadusega - majad, kus varem polnud korteriühistut, saavad taotleda toetusi ja loomulikult ka remondilaenu küsida.
Loe edasi...

Kui enam ei taha reklaamposti siis...