5/2022
Tule seminarile, teemaks energiasäästlik mõtteviis hoonetes

Neljapäeval toimub seminar "Energiasäästlik mõtteviis hoonetes - kuidas edasi?" Tegu on ESAKODA MTÜ juubeliseminariga ning päev on inforohke ja kindlasti kasulik. Sissepääs tasuta. Vajalik eelregistreerimine.
Loe edasi...

Kuidas olla valmis kriisiks?!

Liidu volikogu kohtus Päästeameti esindajaga ning räägiti koduomaniku valmisolekust kriisiolukorras. Kas Sina oled kriisiks valmis? Riik on kriisiks nii valmis, kui on tema elanik kriisiks valmis! 
Loe edasi...

Milleks majale energiamärgis?

Kodu ostes või üürides, on ikka küsimuseks, kui suur võib olla uue kodu energiatarve. Vaata, kas soovitud hoonel on energiamärgis. Energiamärgis on dokument, mis kajastab Sinu maja energiatarbimist, palju kulub kütmisele, jahutamisele, vee soojendamisele, ventilatsioonile ja valgustusele. 
Loe edasi...

Palun tasu liikmemaks!

Liikmemaksu suuruseks on 10 eurot kalendriaasta kohta. Liikmemaks on oluline osa liikme panusest liidu eelarvesse ning annab liidul võimaluse aktiivselt kaasa rääkida huvikaitses. Liikmemaks liidu liikmele on kehtestatud liidu põhikirjaga. Aitäh, kui oled maksu juba tasunud!

Loe edasi...

Kas Eesti riik peab tegelema okupandi arhitektuuri kaitsmisega?

Muinsuskaitseamet algatas Sillamäe muinsuskaitseala loomise. Saatsime ametile sel teemal järelpäringu, sest liidu hinnangul on Ukraina sõja taustal ja kui ka päevakorras on punaausammaste teisaldamine, küsitav vajadus ja soov väärtustada riiklikul tasandil stalinistliku ajastu arhitektuuri.
Loe edasi...

Tulumaksuvabastusest ja sõjapõgenikest

Tegime rahandusministrile ettepaneku anda ajutine, näiteks kolmeaastane maksuvabastus neile eraisikutest üürikinnisvara pakkujatele, kes annavad oma vaba kinnisvara üürile sõjapõgenikele.
Loe edasi...

Kodude maksustamise idee on pahatahtlik ja salakaval lõks

Aeg-ajalt tõstatub ikka ja jälle kinnisvaramaksu teema. Aprilli lõpus käis Arenguseire keskus maamaksuidee välja kui paratamatuse. Kõlab ju üllalt - võtame neetud rikastelt kinnisvaraomanikelt raha ära. Jagame äravõetu ümber ja rikkus tuleb mürinal. Kas see ikka on nii?
Loe edasi...

Kui enam ei taha reklaamposti siis...